ЗАГРОЗИ І РИЗИКИ


Самостійно публікувати інсайдову інформацію ризиковано

Викривання корупції - потрібна і користна справа, але несе з собою певні ризики.

Ви лекго можете стати об’єктом небезпечних дій з боку осіб, які не бажають, щоб Ви розповсюджували докази корупційних схем. 

Фізичне залякування, звільнення з роботи, судові позови й кримінальне переслідування за розкриття інформації – це ризики оприлюднення правди, яка так потрібна суспільству.

Schnurer_CyberState.jpg

Інтернет моніториться

Ваша активність в мережі Інтернет залишає "цифрові відбитки", які допомагають небажаним особам Вас ідентифікувати.

Цифрові відбитки можуть залишитись коли Ви переглядаєте тематичні веб-сайти (наприклад про корупцію), здобуваєте та вивчаєте матеріали-докази, ведете листування із журналістами-розслідувачами і надсилаєте матеріали звичайною електронною поштою.

Онлайн безпека

Інструмент Хабардокс - це комбінація програм, які захищають Вашу комунікацію із розслідувачами.

Безкоштовний анонімізатор допомагає оприлюднити докази корупційних справ і захистить від "прессингу".

Ваша ідентифікація стає неможливою для будь-яких 'впливових людей', які мають технічні засоби моніторити активність в мережі Інтернет, відстежувати поштову скриньку журналіста-розслідувача, або навіть вилучати сервери редакцій.

 

ЗАХИСНІ ФУНКЦІЇ І ОСОБЛИВОСТІ


Анонімність 

Відсутня реєстрація і відстеження особистих даних.

Ви надаєте докази через секретну сторінку, яка приховує Вашу IP-адресу і шифрує дані Інтернет зв'язку. Це відбувається за допомогою браузера Tor.

Дані шифруються та розшифровуються багато разів проходячи через мережу серверів, кожен з яких розшифровує «шар» шифру перед передачею даних наступному вузлу і, зрештою, до журналіста.

Конфіденційність

Ваші дані зашифровані і нам не доступні

Ознайомитись із матеріалами може лише обраний Вами журналіст-розслідувач, який має власний ключ для розшифрування файлів.

Навіть якщо комп'ютер розслідувача буде конфісковано, Ваші листи залишатимуться зашифрованими.


Шифрування End-to-End

Повідомлення шифруються миттєво

Ваші повідомлення і файли шифруються за допомогою програми GlobaLeaks. Шифрування відбувається одразу під час завантаження. Таким чином Ваші листи захищаються від будь-якого несанкціонованого доступу. Ні державні служби, ні приватні компанії, ні адміністратори Хабардокс не мають можливості відстежити повідомлення.

Високі стандарти криптографії

Алгоритми шифрування яким довіряють

Складність шифрування наближене до стандартів, які використовується в оборонній промисловості.

Cтандарти AES та PGP випробувані часом і це робить Хабардокс набагато надійнішим за будь-який 'файлообмінник' чи поштовики.


Безпечні Дата-Центри

 Дані не лише зашифровані, але і важкодоступні фізично

Для безпеки від конфіскації серверу компоненти Хабардокс встановлені на віртуальні машини. Мережа дата-центрів знаходиться за межами України і далеко від Кремля (Амстердам, Сан-Франциско, Нью Йорк, Лондон і Сінгапур). 
 Від чого не захищає Хабардокс?

Хабардокс мінімізує ризики порушення анонімності, але не може забезпечити анонімність за межами платформи.

Система не захищає від:

 • кейлогерів (keylogger) і програм-шпигунів

 • відеоспостереження

 • людського фактору (подання особистих даних через необачність, розповіді про надані свідчення, або коли третій стороні відомо, що ‘злиті’ матеріали були доступні лише одній особі).

 

Використовуючи Хабардокс, Ви забезпечите собі достатньо високий рівень безпеки. Проте, інструмент не здатний на магію. Скажімо, він захищає вас на 80%. Про решту Ви маєте подбати самостійно. Дотримуйтесь додаткових заходів безпеки.

Додаткові заходи безпеки

Надсилайте матеріали лише тим журналістам, які налаштували шифрування електронної пошти за стандартом PGP. Відповідальні журналісти дбають про захист інформаторів і мають власний ключ шифрування для сектетних контактів. 

 • Не беріть смартфон на місце де ви використовуєте комп'ютер для подання матеріалів (у кафе із WiFi чи офісі). Залиште ввімкнений телофон вдома.

 • Не розказуйте нікому про свій намір оприлюднити матеріали-докази. 

  • Після того, як ви передали матеріали, нікому не розповідайте про це. 

  • Після появи новин про справу, яку ви допомогли викрити, будьте обачні висловлюючи свої коментарі. 

 • Пересвідчіться в тому, що там де ви здобуваєте та передаєте інформацію, відсутні камери спостереження.

 • Використовуйте інтернет-браузер Tor. Це просто!

 • Не передавайте інформацію з комп’ютеру, наданого роботодавцем.

 • Не зберігайте копію матеріалів, які ви відправили. Після передачі видаліть файли зі свого USB і заповніть накопичувач чимось іншим: фільмами, фото, музикою.

 • Деякі документи містять «метадані» (meta data), які можуть виказати на вашу особу. Видаляйте метадані за допомогою таких інструментів, як MAT. Конвертуйте документи в PDF-формат.


Закон на Вашому боці

Закон України передбачає захист прав викривачів

Згідно статті 53 Закону

«Про запобігання корупції»

 • Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під особливою увагою держави. 
 • За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які повідомленням про корупцію та хабарництво, держава забезпечує їх захист; 
 • Особа або член її сім’ї не може бути звільнена чи примушена до звільнення, притягнута до дисциплінарної відповідальності чи піддана з боку керівника іншим негативним заходам впливу у зв’язку з повідомленням нею про корупцію. 
 • Інформація про викривача може бути розголошена лише за його згодою. 
 • Повідомлення про корупцію та хабарництво може бути здійснене анонімно. 
 
 • Захист особи, яка оприлюднює інформацію. 
 • Посадові та службові особи НЕ підлягають юридичній відповідальності, незважаючи на порушення своїх обов'язків, за розголошення інформації про правопорушення або відомостей, що стосуються серйозної загрози здоров'ю чи безпеці громадян, довкіллю, якщо особа при цьому керувалася добрими намірами та мала обґрунтоване переконання, що інформація є достовірною, а також містить докази правопорушення або стосується істотної загрози здоров'ю чи безпеці громадян, довкіллю. 

*Викривач (whistleblower) — особа, що розголошує інформацію про суспільно-небезпечне діяння або становить суспільний інтерес.

Викривачем може бути співробітник, посадова особа, підрядник, або будь-яка особа, якій стало відомо про відповідні факти.