Резонанс в пресі розхитує корупційні схеми!

Інформування про корупцію є цінною рисою сучасного громадянина. Завчасне викриття протизаконних дій забезпечує верховенство права, захищає права людини і в деяких випадках навіть допомогає зберегти життя. 

Теоретично, проблеми викриті інформаторами, можуть бути вирішені, якщо державні ограни почнуть одержувати інформаційні запити від журналістів, керівництва і зовнішніх контролюючих органів.

АЛЕ досвід показує, що в українських реаліях некомпетентні, корумповані політики і бюрократи не змінюються за замахом чарівної палички.

Зміни починаються тоді, коли до особи-корупціонера прикута суспільна увага. А ще швидше – коли справа набирає такого резонансу, яким можуть скористатись можливі конкуренти корупціонера заради власних політичних або фінансових дивідентів ☺

Дбайте про безпеку інформаторів!

26 січня 2015 російські силовики провели обшук Кримськотатарського телеканалу ATR в Сімферополі і вилучили сервер. Відео і Стаття

Доступ до серверу надає можливість спеціальним структурам ідентифікувати людей, які інформували журналістів про корупцію і інші правопорушення. Наслідки таких рейдів підривають функції медіа і свободу слова.

Саме для боротьби із подібними ситуаціями Хабардокс дуже серйозно підходить до захисту анонімності і конфіденційності інформаторів. 

Навіть якщо сервери вилучаються спеціальне програмне забезпечення унеможливлює перехоплення листування і доступ до переданих матеріалів. Детальніше про захист.

 

 

Закон України передбачає захист прав викривачів

Згідно статті 53 Закону «Про запобігання корупції»

- Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під особливою увагою держави. 

- За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які повідомленням про корупцію та хабарництво, держава забезпечує їх захист; 

- Особа або член її сім’ї не може бути звільнена чи примушена до звільнення, притягнута до дисциплінарної відповідальності чи піддана з боку керівника іншим негативним заходам впливу у зв’язку з повідомленням нею про корупцію. 

- Інформація про викривача може бути розголошена лише за його згодою. 

- Повідомлення про корупцію та хабарництво може бути здійснене анонімно.  

Нова датабаза Luxembourg Leaks

Опублікована в 2014 році датабаза містить велику кількість секретних  документів стосовно більш ніж 350 компаній. 

Можливість пошуку по країнам видає дещо цікаве стосовно України.