Новітні маніпуляції на політичній сцені

Гречка vs Інформаційні Технології

Минулого місяці в академічному журналі Proceedings of the National Academy of Sciences було опубліковане дослідження, яке доводить можливість Google впливати на результати виборів по всьому світу. Науковці стверджують, що змінюючи внутрішні алгоритми пошукової системи, Google може вплинути на результат майбутніх президентських виборів в США.

Проведені експерименти підтверджують, що маніпуляція пошуковими системами має значний ефект. Рейтинги пошуку можуть бути таємно скореговані так, щоб вплинути на громадян, які остаточно не визначилися із вибором, і змінити їх політичні вподобання. 

В Україні, на відміну від світових тенденцій, існує міф що нові технологій мають відносно незначний вплив на політичному полі. Аргументи часто зводяться до того, що старі політ-технологічні "гречко-методи" набагато дешевші і впливовіші.  

Проте, в українському сегменті Інтернет з'являються перші індикатори, які можуть розвінчати цей міф. Наприклад, за допомогою інструменту Socialbakers.com можна простежити рейтинги Фейсбук-сторінок політичних діячів. Так рейтинги сторінок Азарова, Медведчука і його організації "Український вибір" демонструють аномальні результати росту. Популярність сторінок росте незважаючи на повну відсутність їх у медіа просторі останнім часом. Зазвичай така аномальна активність вказує на маніпуляцію.

Дані можна перевірити тут.