Важливо! Маєте докази корупції в оборонному секторі?

Відтепер Ви можете безпечно і анонімно повідомляти Незалежний Антикорупційний комітет з питань оборони (#НАКО) про корупційні схеми.  НАКО - це проект міжнародної оранізації Transparency International, що здійснює моніторинг корупції в оборонному секторі України.

Read More

УВАГА!

У зв'язку з повідомленням про злам пошти Transparency

ПОВІДОМЛЯЄМО: листи з представниками Transparency International через систему Хабардокс не зазнали порушення конфіденційності. 

Read More

Хочеш стати детективом? - Оголошені НОВІ вакансії в Антикорупційному бюро України #Корупція #Антикорупція

До Антикорупційного бюро України тепер дійсно набирають 100 детективів. Раніше відкритими були лише посади керівників відділів.

Дедлайн для подачi документiв - 15 травня. Заробітна плата - 32 000 грн.

Деталі тут.

Read More

Обережно! Документи із програмами-шпигунами

В мережі поширюються файли із зловмисними програмами-шпигунами (malware).

Нагадуємо, для опрацювання документів із невідомих ресурсів радимо використовувати віртуальну операційну систему на окремих USB (Tails). 

Додаємо список файлів.

Read More

Базовые понятия про конфиденциальность эл. почты – инфографика

Тысячи журналистов, активистов и информаторов уже используют шифрования электронной переписки.

Все что нужно знать про ключи шифрования – в одной простой картинке. На самом деле, это даже проще чем кажется на первый взгляд!

 

Круглий стіл “Цифровий Коктейль у боротьбі з корупцією: розслідування + новітні інструменти”!

26 березня 2015 року о 14:00 відбудеться круглий стіл “Цифровий Коктейль у боротьбі з корупцією: розслідування + новітні інструменти”,

Адреса: готель “Київ”, вул. Грушевського, 26/1, зала “Кришталева”, 2 поверх.

Мета круглого столу – обговорити стан та проблеми журналістських антикорупційних розслідувань, проблеми захисту викривачів в Україні, а також потенціал застосування новітніх інформаційних технологій в посиленні антикорупційних розслідувань. 

Read More

Посібник з журналістики даних - безкоштовна онлайн-версія у вільному доступі.

Посібник з журналістики даних - це переклад відомої книги The Data Journalism Handbook, яка є практичним посібником з кращими практиками в сфері журналістики даних у всьому світі. Зараз онлайн-версія посібника англійською і російською мовами знаходиться у вільному доступі.

Посібник з журналістики даних складається з наступних тем:

Що таке журналістика даних? Конкретні приклади;
Погляд на надихаючі приклади досліджень; 

Журналісти-творці коду / Журналісти-програмісти;
Найм програміста вищого класу;
Набір вашої команди;

Отримання даних;
Відкриті портали даних;
Обробка даних, видалення зайвого;
Краудсорсінг;
Грамотність відносно даних.
Розуміння, осмислення даних;
Інструменти;
Написання статей / створення сюжетів з даними.
    
Журналістика даних;
Додатки на основі даних;
Візуалізація даних;
Аудиторія;
Залученість спільнот.

Поширення

Посібник вільно доступно для копіювання, зміни, комерційного використання на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike. Настійно рекомендується ділитися цією книгою з усіма, кому вона, на ваш погляд, може бути цікава.

 

Виявлено нову можливість перехоплювати листування

3 березня 2015, дослідники виявили нову вразливість криптографічних протоколів, що дозоляє перехоплювати конфіденційні дані. FREAK дозволяє зловмисникові перехоплювати HTTPS з'єднання між клієнтами та серверами і змусити їх використовувати ослаблене шифрування.

Справа Хабардокс захистити від вразливості такого типу.

Для забезпечення конфіденційності інформатора корупційних справ і анонімності комунікацій Хабардокс використовує Tor Hidden Services та адаптоване програмне забезпечення GlobaLeaks з інтегрованим шифруванням файлів в стандарт AES та алгоритмом шифрування стандарту OpenPGP. Комбінація цих програм у спеціально створенній архітектурі захищає як комп’ютер, який відсилає інформацію, так і сервер, який її приймає.

  • Надані матеріали приймаються тільки через приховані псевдо-IP адреси сервісу Tor та за допомогою програми, яка встановлена на окремому сервері. Для забезпечення безпеки від фізичного вилучення сервіс серверу виконують віртуальні машини на базі розгалуженої мережі п'яти дата-центрів (Амстердам, Сан-Франциско, Нью Йорк, Лондон і Сінгапур).
  • Файли, які надають інформатори, автоматично шифруються одразу під час завантаження. Навіть якщо сервер буде конфісковано, дані на ньому залишатимуться зашифрованими.
  • Для того щоб ознайомитись із наданими матеріалами кожний журналіст, обраний інформатором, має власний ключ (згенерований особисто) для розшифрування і завантаження наданих файлів.
  • Хабардокс не зберігає логи процесів завантаження і скачування.
  • Хабардокс активно інформує журналістів і нагадує перевіряти документи перед публікацією і усувати будь-які особисті дані, що вказують на можливе джерело. Це робиться для попередження необачності через яку інколи завантажують файли із прихованою інформацією про власний комп'ютер або персональні дані (наприклад, метадата файлів Word, PDF або зображення EXIF).