Про ініціативу

Засновники та партнери

Реалізація Хабардокс в Україні стала можливою завдяки Талліннському Технічному Університету і Агенству з Розвитку і Досліджень Данних (dataRADA) за фінансової підтримки Міністерства Зовнішніх Справ Естонії.

Імплементація проекту пройшла у декілька етапів для виконання яких проводились плідні консультації із партнерськими організаціями. Консультації з технічних питань надавали експерти з Multiplex Systems. Для підтримки у написанні аналітичної записки та організації круглого столу для поширення результатів проекту в Україні було залучено Український інститут публічної політики.


Історія створення

Створення платформи для анонімних повідомлень про корупцію продиктоване необхідністю захистити викривачів корупції та посилити журналістів та активістів у проведенні антикорупційних розслідувань.

У грудні 2013 року, у світлі подій в Україні, народилася ідея адресувати один з основних факторів протесту - високий рівень корупції. Проектну ідею було вперше презентовано 6 грудня 2013 року на заході Diplohack в Талліні. Проект отримав багато позитивних відгуків і корисних рекомендацій від журналістів, громадських організацій, соціальних підприємців, дипломатів, технічних розробників і дизайнерів. Після опрацювання всіх рекомендацій проектну пропозицію було направлено на конкурс в рамках програми "Співпраця з метою розвитку" Міністерства Зовнішніх Справ Естонії. Проектна пропозиція отримала найвищу оцінку і в квітні 2014 року стартував перший етап впровадження проекту.

Базуючись на цінності відкритості державної системи, розробники Хабардокс прагнули збільшити рівень прозорості в державному і приватному секторах. Коли суспільноважлива інформація залишається прихованою, демократія і економіка не можуть працювати належним чином. За увом непрозорості громадянське суспільство не має належної точки опору вимагати від уряду та компаній бути відповідальними за свої дії. Уряд та бізнес, які додержуються прозорості мають високий рівень довіри громадян і клієнтів.

 

Основні функції

- Забезпечення анонімності інформаторів

- Захист документів які передаються на розслідування

- Надання можливості захищеного листування із інформаторами

Про захисні функції детальніше...

 

Що Хабардокс НЕ робить

- Хабардокс забезпечує лише технічну інфраструктуру і не проводить власні розслідування. Антикорупційні розслідування проводять журналісти чи активісти, яких інформатори обирають із відкритого списку.

- Архітектура Хабардокс виключає доступ власним розробникам до наданих свідчень і інформації.

- Хабардокс це НЕ українська версія Вікілікс (WikiLeaks) і НЕ має жодного відношення до Вікілікс. Тоді як Вікілікс самостійно вишукує і оприлюднює інформацію, Хабардокс є не більше, ніж програмне забезпечення з відкритим кодом.

- Хабардокс це не черговий стартап, який спонсорується інвесторами заради майбутніх прибутків.